The Pulsson Times

Masażysto, stop własnym urazom
21 maja 2019

Człowiek ma trzy możliwości zachowania się mądrze:
po pierwsze może to zrobić poprzez przemyślenia, to najbardziej szlachetne,
po drugie może to zrobić poprzez naśladowanie, to najprostsze,
po trzecie poprzez doświadczenie, to najbardziej gorzkie.
                                                                                 – Konfucjusz

Ręce na wagę złota

Nie bójmy się rozmawiać o konsekwencjach naszego, często nie docenianego, fachu, jakim jest zawód fizjoterapeuty, masażysty. A mam na myśli urazy ścięgnowo-mięśniowe rąk, spowodowane przeciążeniami, będącymi wynikiem  nadmiernej powtarzalności wykonywanych technik, ruchów czy chwytów.

Szczególnie odnoszę się do wykonywanych masaży sportowych, leczniczych, powięziowych, limfatycznych, jak również terapii manualnej, gdzie skala obciążeń jest zdecydowanie większa niż w wykonywanych masażach relaksacyjnych i kosmetycznych.

Wszystko jest dobrze, dokąd jest dobrze

Jako 100-procentowy praktyk w zawodzie, pamiętam okresy, kiedy wykonywałem do 12 masaży dziennie. Nie zastanawiałem się wtedy, jakie konsekwencje będę z czasem ponosił z powodu tak dużych przeciążeń. Oczywiście w życiu jest jak jest, a jest do pewnego czasu. Zatem nieuchronnie i ja zacząłem odczuwać bóle w rękach i kontuzje wykluczające mnie z pracy. A koniec pracy – to koniec zarobków, a nawet dodatkowe wydatki na własną rehabilitację.

Czy myślałeś jak ma wyglądać twoja praktyka zawodowa za 5, 15, 25 lat?

Myślę, że niewielu z nas wybiega myślami w przyszłość i zadaje sobie tego rodzaju pytania, startując ze swoją praktyką zawodową:
– Jak już na samym starcie organizować pracę by nie ulegać przeciążeniom i urazom?
– Jak dbać o swoje zdrowie by zachować sprawność i formę przez wiele długich lat?
– Jakie narzędzia i technologie pomogą mi rozwinąć mój gabinet i biznes?

Kwadrant przepływu pieniędzy i twoja osobowość

Lubię czasem zatrzymać się w swoich działaniach i wrócić do prezentacji modelu biznesowego Roberta Kijyosakiego nazywanego  kwadrantem przepływu pieniędzy. Dobrobyt rośnie, gdy z roli wykonawcy przechodzisz do pozycji tego, który inwestuje i czerpie z inwestycji zyski. Pieniądze płyną, gdy myślisz o sobie jak o przedsiębiorcy.
Powiem ci jedno: potrzebujesz mieć narzędzia, które chociaż w jakiejś części będą wyręczać twoje ręce w pracy, a jeszcze lepiej, gdyby pracowały za ciebie. Wtedy będziesz miał zdecydowanie więcej zdrowia, czasu, pieniędzy i satysfakcji.
Krótko mówiąc, znajdź drugą parę rąk. Jedna para to twoje ręce, druga para rąk to wspierające cię narzędzia i technologie.

Jak pozyskać drugą parę rąk?

Mogę powiedzieć, że udało się mi osobiście znaleźć tę drugą parę rąk. Te dodatkowe ręce, to łóżko do masażu inercyjnego Pulsson . Swoimi rękami trzymasz sterowniki i wprowadzasz łóżko w ruch, a sprężyny zawieszenia potęgują ten ruch i  przenoszą na ciało pacjenta. Reszta to fizyka. Zaczyna działać prawo bezwładności, które sprawia, że masaż ciała odbywa się samoistnie, niewielkim nakładem twojej własnej siły.

Włącz technologię Pulssona

Pulsson Classic przez całe lata był moim wspólnikiem i wykonawcą niezwykłej pracy z pacjentami o różnych schorzeniach, głębokich napięciach tkankowych, rozbudowanej masie mięśniowej, a nawet ratował życie. Pulsson wprowadził zasadniczą zmianę w sposobie mojej pracy jako fizjoterapeuty. Miałem więcej powracających klientów, poszerzyłem zakres terapii  i zmniejszyłem swoje obciążenia zawodowe.

Zasługujesz na godne życie

Dzisiaj mam 61 lat. Po 21 latach zakończyłem pracę terapeuty, ale dzięki temu, że miałem Pulssona, odczułem na sobie, że praca fizjoterapeuty może być lekka. Moim życiowym celem jest teraz dzielenie się wiedzą i nowym sposobem pracy, bo każdy terapeuta zasługuje na godne życie.


The Pulsson Times
Teoria Poliwagalna – wywiad Stephen Porges
4 maja 2019


The Pulsson Times
Przeczytaj co mówi Zygmunt Pulsson o swoich doświadczeniach na PULSSONIE
1 maja 2019

Sesja na PULSSONIE to niezwykły rodzaj kontaktu z samym sobą. Ten stan, to zupełnie nowa forma fizycznego odczuwania własnego ciała i odczuć psychicznych. Całkowicie świadomie doświadczasz i obserwujesz procesy zachodzące w ciele, które mogą przybierać formę falującej energii czy też wibracji. Możesz przyglądać się temu doświadczeniu, albo stać się nim. Możesz świadomie dokonać wyboru. Wielokrotnie stawałem się pulsującą świadomością, wibracją, falą mogącą się przemieścić, przeniknąć coś, lub wpłynąć w coś i scalić się z czymkolwiek. Możesz mieć wrażenie jakbyś rozpościerał się poza granice tego, kim myślałeś, że jesteś. I to doświadczenie tworzy zupełnie nowe możliwości dla uzdrawiania ciała, uzdrawiania swoich emocji i tworzenia perspektywy dla własnego rozwoju.

Dosłownie opuszczasz ten znany ci, stary stan poczucia ciała. On gdzieś ulatuje. Odczuwasz swoje ciało w nowy sposób, i ten stan jest tak atrakcyjny i dobry dla ciebie, że nawet nie chcesz, a nawet nie potrafisz przywołać starych odczuć, napięć czy bólu. Zapamiętujesz nowe doznanie, pochodzące z nowego doświadczenia i nowej percepcji. Zapamiętujesz stan, który nie pamięta stanu napięcia czy choroby, bo jest zupełnie czymś innym. Czujesz wewnętrzny błogostan i luksus. W ten sposób kształtujesz nową świadomość.

Dla mnie, ten proces jest najgłębszym możliwym doświadczaniem samego siebie.
Jestem terapeutą pracy z ciałem i umysłem, ale nie zdarzyło się bym kiedykolwiek w inny sposób, osiągał podobny stan jak na PULSSONIE. Nigdy nie myślałem, że będę kiedyś mógł tak odczuwać wewnętrzne procesy, zapomnieć o napięciu i zmęczeniu, stresie fizycznym i psychicznym, czuć i eksplorować swoją wewnętrzną przestrzeń. Wejść w nową perspektywę. Dotknąć istoty istnienia.


nowa strona
Nowa witryna pulsson.com – zobacz na swoim telefonie
3 kwietnia 2019

 

Zmieniamy się, a wraz z nami nasza witryna internetowa. Jest bardziej czytelna, przyjazna użytkownikom posługującym się telefonami. Łatwiej na niej odnajdziecie interesujące Was tematy związane z Pulssonem. Jeżeli jednak nie uwzględniliśmy istotnych informacji, które chcielibyście znaleźć, napiszcie.


ucieleśniona świadomość
Prezentacje dla terapeutów
19 kwietnia 2018

Po prezentacji Pulssona nasi goście dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz tym, jak Pulsson wpisuje się w aktualny trend „consciousness hackingu”:

„Warszawa prezentuje się na najbardziej niezwykłe sposoby. To surrealistyczne doświadczenie jawi się nam w zupełnej synchroniczności. Właśnie z dużym entuzjazmem czytaliśmy i rozmawialiśmy o technologii i jej nieinwazyjnym wpływie na rozwój świadomości… i nagle pojawia się ten człowiek, Zygmunt Pulsson, który stworzył łóżko, które zasadniczo wtrzęsuje cię w stan poszerzonej – i ucieleśnionej! – świadomości.
To było ogromnie mocne, niezwykłe doświadczenie.”


Pulsson w sporcie wyczynowym
Pulsson w sporcie wyczynowym
7 października 2017

To już trzeci raz Zygmunt Pulsson gościł z wykładem o „Metodzie Pulssona w sporcie wyczynowym” na Warszawskiej AWF. Studenci zaciekawieni tematem pytali, kiedy metoda Pulssona wejdzie na stałe do programu akademickiego.


The Pulsson Times
Kongres kobiet biznesu
25 maja 2017

Pulsson jest partnerem VII Polish Businesswomen Congress w Warszawie. Mamy dla Was dwa zaproszenia na wejście na kongres z osobą towarzyszącą! Żeby je wygrać, wystarczy zostawić nam opinię i napisać recenzję z doświadczenia na Pulssonie. Dwie najciekawsze recenzje nagrodzimy wejściówkami na to wyjątkowe wydarzenie.


The Pulsson Times
Wykład na AWF w Warszawie
2 marca 2017

Z uwagi na przełomowe dokonania Pulssona w rozluźnieniach i regeneracji powysiłkowej, mamy zaszczyt popularyzacji metody i pracy urządzenia Pulsson w środowisku fizjoterapeutów i rehabilitantów. Dlatego wczoraj ponownie odwiedziliśmy warszawską AWF z wykładem „Metoda Pulssona w sporcie wyczynowym”. Jeżeli wśród naszych fanów są osoby zainteresowane zorganizowaniem wykładu o tej nowej rewolucyjnej metodzie, zapraszamy do kontaktu – odezwijcie się. Telefon 602-305-215


Pełna moc życia
Pełna Moc Życia
28 stycznia 2017

Zygmunt wręcza Jackowi prezent, suszone mięso, symbol dobrobytu i dostatku. „Mam nadzieję, że według Twojego Jacku powiedzenia IKHAKIMA, czyli dasz radę, dasz radę to  mięso pogryźć”


Zostań z nami, żeby być na bieżąco