METODA PULSSON THERAPY

Pulsson Therapy jest nowatorską metodą naturalnej pracy z ciałem. Polega na uwalnianiu napięć, głębokiej rewitalizacji organizmu i osiąganiu nowych stanów świadomości poprzez wprowadzenie ciała w rytmiczny, wielopłaszczyznowy ruch na PULSSONIE – automatycznym łóżku terapeutycznym na sprężynach.

Filozofia Pulsson Therapy

Życie istnieje dzięki istnieniu energii, zanika z zanikiem energii. Bez energii życie nie istnieje. Nie ma życia bez ruchu.

Metoda Pulssona uznaje, że organizm podlega różnego rodzaju rytmom funkcjonalnym, wibracjom i przepływie energii. To energia życiowa steruje funkcjami wzrostowymi, obronnymi i rozrodczymi. Jest siłą napędową wszelkich procesów fizycznych i psychicznych człowieka. Każda komórka i każdy narząd w ciele człowieka mają swój większy lub mniejszy zasób energii, który wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Brak siły, choroba czy stres jest wynikiem braku energii lub zaburzeniem jej przepływu w organizmie.

Pulsson Therapy opiera się na bardzo oczywistej teorii zakładającej, że żywa materia składa się z atomów będących w ciągłym ruchu. Ciało, żeby żyć, potrzebuje się poruszać. To ruch jest kluczowym bodźcem do generowania energii i uruchamiania jej przepływu.

Działanie Pulsson Therapy

W terapii Pulssona ruch jest generowany przez automatyczne łóżko terapeutyczne PULSSONA, ma charakter falowy i wibracyjny, jest powtarzalny, rytmiczny i różnorodny.

PULSSON porusza w ciele wszystkie organy i płyny ustrojowe, rozprowadza bodziec ruchowy po całym organizmie i dociera do każdej komórki ciała. Bodziec ruchowy wywołuje porządkowanie potencjałów na błonach komórkowych i uruchamia procesy energetyczne mitochondriów, pobudzając je do produkcji energii oraz podziałów prowadzących do tworzenia nowych komórek.

Poruszone płyny przyspieszają obieg substancji odżywczych, w tym tlenu, w organizmie. Zwiększa się dotlenienie we wszystkich częściach ciała na poziomie komórkowym. Zostają przyspieszone procesy przemiany materii. Szybciej dochodzi do spalania i oczyszczania organizmu z toksyn.

Bodziec ruchowy dociera do poszczególnych segmentów kręgosłupa i pobudza korzenie nerwów rdzeniowych odpowiadające za wszystkie funkcje narządów i całego organizmu, prowadząc w ten sposób do bardzo głębokiej regeneracji. Istnieje specjalny ruch, który prowadzi do pobudzenia szyszynki, co daje efekt odmłodzenia. Ruch PULSSONA porusza przepływ energii życiowej w organizmie, likwiduje napięcia i blokady.

Jest to ruch, jakiego ciało nie zna i nie jest w stanie poznać w inny sposób – poprzez masaż, taniec czy inną formę aktywności. Głównie dlatego, że w kilku częściach ciała jednocześnie następuje przeciwstawna rotacja, co nie jest możliwe do wykonania przez człowieka samodzielnie. A także dlatego, że człowiek leży na PULSSONIE w pełnym rozluźnieniu, a ruch wydarza się niejako samoistnie. To sprawia, że umysł przestaje angażować się w projekcje myślowe, poddaje się ruchowi i skupia na obecności w ciele. Efektem działania PULSSONA jest odpuszczenie emocji,  głęboki spokój i przyjemność obcowania z samym sobą.

Praca na PULSSONIE ma charakter zarówno terapeutyczny – zwłaszcza przy dolegliwościach krążeniowych, przemiany materii, jak i regeneracyjny – usuwa napięcia, likwiduje stres, zmęczenie, odnawia komórki i odmładza. Możliwa jest również praca z procesem fenomologicznym.

Zobacz programy zdrowotne