Pulsson

Nowy sposób działania i nowa perspektywa zdrowia

Wnosimy nową wartość w zabiegach rehabilitacyjnych ciała i psychoterapii, podnosząc jednocześnie efektywność rezultatów terapeutycznych i kulturę pracy. Nasza wartość dodana wiąże się z całkowitym odejściem od znanej sztywnej konstrukcji stołów do masażu i terapii ciał na rzecz łóżek terapeutycznych o ruchomym zawieszeniu. W ten sposób wprowadzamy nowy model pracy i możliwości zastosowania w terapii całkowicie nowych zróżnicowanych ruchów i bodźców, wcześniej niemożliwych do osiągnięcia. To zróżnicowany, sekwencyjny ruch stosowany w Metodzie Pulssona, oraz zastosowane responsywne środowisko urządzenia Pulsson, na którym rehabilitowany jest pacjent, są kluczowym czynnikiem wspierającym wszelkie procesy fizjologiczne i psychiczne kierujące organizm do zdrowia. Wartość którą wnosimy stała się możliwa dzięki opatentowanemu wynalazkowi Zygmunta Pulssona.

Potrzeba matką wynalazków

Historia urządzenia PulssOn ma swój początek w 1997 roku, po tym jak Zygmunt Pulsson, wówczas blisko 40-letni schorowany biznesmen, przeżył zawał serca i śmierć kliniczną. Był to dla niego punkt zwrotny. Zygmunt zmienił styl życia i nawyki, zrzucił 30 kg nadwagi, zaczął studiować fizjologię i psychologię, zgłębiać techniki, które oferuje współczesna terapia, by pomóc sobie i ludziom, takim jak on sam. Podczas treningu terapeutycznego w Australii pojawiło mu się rozwiązanie jak to zrobić.

Pulsson
Ruch, ruch i jeszcze raz ruch

Wszystko co żyje pozostaje w ciągłym ruchu, a rozwiązaniem okazało się zastosowanie ruchomego, elastycznego zawieszenia do łóżka terapeutycznego. To ruchome łóżko terapeutyczne Zygmunta Pulssona miało się stać szczególnym narzędziem do pracy z ciałem, masażu inercyjnego i rehabilitacji. Zygmunt Pulsson konstruuje swoje pierwsze łóżko w 1999 roku i w 2000 roku otwiera własną praktykę terapeutyczną w Warszawie.

Praktyka i badania

Kolejne lata to czas doskonalenia praktyki, rozwoju metody i badań nad efektami działania urządzenia. Terapia Pulssona jest prezentowana gremiom naukowym na licznych kongresach i konferencjach. Zygmunt Pulsson nawiązuje współpracę z kolarzami szosowymi i pod kierownictwem Prof.dr hab. Tomasza Gabrysia w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie prowadzi badania z Grupą Szurkowskiego, a w 2005 roku uczestniczy w przygotowaniach kadry narodowej w kolarstwie szosowym kobiet do Mistrzostw Świata w Madrycie.

Opinia Urzędu Patentowego - urządzenie Pulsson to wynalazek

Ten dzień, 11 marca 2008 roku zapisał się w życiu Zygmunta Pulssona jako dzień spełnionych marzeń. Dostał decyzję Urzędu Patentowego o uznaniu jego urządzenia terapeutycznego za wynalazek. Wspomina ten fakt jako jedno z wyjątkowych wydarzeń w historii rozwoju swojej praktyki zawodowej i głęboką satysfakcję osobistą.

Nowa perspektywa dla medycyny i sportu

W 2010 roku Zygmunt Pulsson rozpoczyna prace nad poszerzeniem zakresu możliwości terapeutycznych fundamentalnego urządzenia Pulsson Classic i wprowadzeniem do gabinetu nowego urządzenia. Nowa wersja już automatycznego urządzenia Pulsson stanowi podstawę modeli Pulsson Multipulse.

Zostań z nami, żeby być na bieżąco