Pulsson o nas

Wnosimy nową perspektywę zdrowia i nową jakość życia

Do nurtu związanego ze zdrowiem i zdrowym stylem życia, wnosimy dodatkową wartość, wynikającą z oczywistej wiedzy, że żywa materia składa się z atomów będących w ciągłym ruchu.

Nasza wartość dodana wiąże się z całkowitym odejściem od znanej sztywnej konstrukcji stołów i łóżek terapeutycznych, leżanek wypoczynkowych i łóżek do snu na rzecz elastycznego ruchomego zawieszenia sprężynowego. W ten sposób wprowadzamy nowe podłoże dla ciała, które tworzy responsywne środowisko sprzyjające wszelkim procesom życiowym, naturalnym rytmom i autonomicznym funkcjom organizmu.

Był rok 1999, kiedy Zygmunt Pulsson, terapeuta z przeszłością biznesmena po życiowej transformacji, szukając rozwiązań na problemy zdrowotne ludzi, takich jak on sam kilka lat wcześniej, wynalazł łóżko na sprężynach, opracował własną metodę terapeutyczną i założył firmę Pulsson. Wynalazek został opatentowany. Teraz, po 20 latach praktyki terapeutycznej na urządzeniu i rozwijaniu technologii, firma Pulsson produkuje na indywidualne zamówienia jedyne na świecie ruchome łóżka i stoły terapeutyczne do bezdotykowego inercyjnego masażu ciała, stosowane w fizjoterapii i psychoterapii ciała. Wkłada w to swoją pasję, dzieli się wiedzą, którą łączy z tradycyjnym rzemieślniczym kunsztem i solidnym wykonaniem każdego wyjątkowego urządzenia.

Potrzeba matką wynalazków

Historia urządzenia Pulsson ma swój początek w 1997 roku, po tym jak Zygmunt Pulsson, wówczas 40-letni biznesmen, przeżył zawał serca i śmierć kliniczną. Był to dla niego punkt zwrotny. Zygmunt zmienił styl życia i nawyki, zrzucił 30 kg nadwagi, zaczął studiować fizjologię i psychologię, zgłębiać techniki, które oferuje współczesna terapia, by pomóc sobie i ludziom, takim jak on sam. Podczas treningu terapeutycznego w Australii pojawiła mu się wizja jak to zrobić.

Sprężyna, sprężyna i jeszcze raz sprężyna

Rozwiązaniem okazała się sprężyna. To ona miała uczynić łóżko terapeutyczne Pulssona elastycznym i dynamicznym narzędziem do pracy z ciałem. Zygmunt Pulsson konstruuje swoje pierwsze łóżko w 1999 roku. Jest nisko zawieszone, ma ażurową konstrukcję, ale już intryguje wyeksponowanymi sprężynami. W 2000 roku otwiera własną praktykę terapeutyczną w Warszawie.

Praktyka i badania

Kolejne lata to czas doskonalenia praktyki, rozwoju metody i badań nad efektami działania urządzenia. Terapia Pulssona jest prezentowana gremiom naukowym na licznych kongresach i konferencjach. Zygmunt Pulsson nawiązuje współpracę z kolarzami, prowadzi badania z Grupą Szurkowskiego, a w 2005 roku uczestniczy w przygotowaniach kadry narodowej w kolarstwie szosowym kobiet do Mistrzostw Świata w Madrycie.

Opinia Urzędu Patentowego - Pulsson to wynalazek

Ten dzień 11 marca 2008 roku zapisał się w życiu Zygmunta Pulssona jako dzień spełnionych marzeń. Dostał decyzję Urzędu Patentowego o uznaniu jego urządzenia terapeutycznego za wynalazek. Wspomina ten fakt jako jedno z wyjątkowych wydarzeń w historii rozwoju firmy i głęboką satysfakcję osobistą.

Nowa perspektywa dla medycyny i sportu

W 2010 roku Zygmunt Pulsson rozpoczyna prace nad poszerzeniem zakresu możliwości terapeutycznych urządzenia Pulsson Classic i konstruuje jego wersję automatyczną. Rok czasu zajęły prace nad prototypem i wprowadzeniem do gabinetu nowego urządzenia. Powstał zupełnie nowy model Pulssona, obsługiwany przy pomocy napędów mechanicznych i układu elektronicznego sterowania. Nowa wersja Pulssona stanowi linię modeli Pulsson Mmultipulse.

Pulsson Avant-garde
Relaks w najlepszym towarzystwie Intrygująca leżanka - intrygujący relaks

Wiosna 2015 roku obfituje w kolejny model Pulssona.
Powstaje Pulsson Avant-garde, leżanka z nabardziej sprężynowym charakterem jakie Global Design Salon kiedykolwiek widział.

Zostań z nami, żeby być na bieżąco