Odkryj co pokazuje nieświadome pole twojej organizacji i zarządzaj dynamiką systemu

Uporządkuj w zespole pozycje ludzi i energię działania

Czy w Twojej organizacji ludzie dobrze się czują i mogą efektywnie pracować?
Jakie są ukryte scenariusze w organizacji, wpływające destrukcyjnie na energię i dynamikę rozwoju projektów i przedsięwzięć?

Szkolenie ma na celu kształtowanie zdolności liderów na najwyższym poziomie. Przeznaczone jest dla menedżerów, od których zależy funkcjonowanie ich całego otoczenia biznesowego.

Piąty wymiar zarządzania to umiejętność kierowania nastrojem w firmie i tym czego nie można dostrzec wprost – dynamiką systemu, działającą poza naszą świadomością.

System organizacji jako całość ma inne cechy niż zwykła suma jego części. Należy go postrzegać jako żywy organizm. Podobnie człowiek ma cechy, które są czymś więcej niż tylko sumą jego układów i organów wewnętrznych. System organizacji zawsze ma własne dynamiki. Są one czymś innym niż dynamiki ludzi będących częścią tego systemu. Zawiera w sobie cele, działania, kompetencje i wyniki pracy, wartości i misję, a także historię, nastawienia ludzi tworzących organizację i opinie wpływające na nią z zewnątrz. Organizacja powinna mieć taką strukturę, by ludzie nie przeszkadzali sobie w pracy.

Poznanie nieświadomego pola organizacji i wprowadzenie ustawień systemowych często przynosi zaskakujące i zupełnie nieoczekiwane odkrycia. Ujawnia destrukcyjne scenariusze działające na system w ukryty sposób i porządkuje je. Usprawnia działanie organizacji i zwiększa jej efektywność.

Cel szkolenia

Przywrócenie naturalnego porządku w konstelacji zespołu
Uwolnienie destrukcyjnej konkurencji lub ukrytej agresji
Uporządkowanie ról i kompetencji
Uruchomienie przepływu informacji w zespole i energii do działania
Zapobieganie konfliktom
Wykorzystanie indywidualnego potencjału pracowników
Zwiększenie efektywności działań organizacji

Korzyści dodatkowe

Zrozumienie wpływu wzajemnych relacji na efektywność organizacji
Uwolnienie ukrytych destrukcyjnie działających scenariuszy, niezadowolenia i pomówień
Wzrost motywacji i dobrego samopoczucia

Metoda pracy

Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową z wykorzystaniem ćwiczeń, kwestionariuszy do pracy indywidualnej, zdjęć, nagrań, symulacji. Uczestnicy otrzymują wspierające materiały pisemne.

O prowadzącym

Zygmunt Pulsson – terapeuta, mentor, wizjoner. Od 20 lat – od chwili kiedy doświadczył śmierci klinicznej – żyje swoim przeznaczeniem i dzieli się wiedzą, która pomogła mu odnaleźć własną drogę, potencjał i zrealizować marzenia.

Jako trener Europejskiego Instytutu Rozwoju Kadr, przez wiele lat prowadził kursy rozwoju osobistego i szkolenia motywacyjne dla dużych firm, jednocześnie prowadząc indywidualną praktykę terapeutyczną. Przeszkolił setki uczestników na kursach samodoskonalenia i kadry firm, takich jak Bank Pekao, Raiffeisen, WBK, NBP, PZU, Ernst&Young, Pierre Fabre.

Zamów szkolenie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Nazwa firmy (jeżeli w imieniu firmy)

Treść zapytania

[recaptcha]