ZYGMUNT PULSSON

Urodzony 21 marca 1958 roku – terapeuta-uzdrowiciel, mentor i doradca

Jest autorem metody Pulsson Therapy, wizjonerem i konstruktorem urządzenia PULSSON – znajdującego zastosowanie w szerokim zakresie rehabilitacji i terapii ciała oraz terapii schorzeń psychosomatycznych i treningu mentalnym. Od 18 lat niestrudzenie wspiera innych w dążeniu do życiowego spełnienia i w realizacji osobistych celów. Jest twórcą unikatowych programów, narzędzi i metod pracy wspierających zdrowie i rozwój człowieka. Wpisany w Poczet Healerów Polskich przez „Nieznany Świat”. Prowadzi sesje indywidualne i grupowe, warsztaty i programy zdrowotne. Jego bogate doświadczenie terapeutyczne i życiowe oraz dojrzałość pomagają mu z otwartym sercem przyjmować ludzkie historie i zaoferować innym bezpieczne prowadzenie.

Zygmunt Pulsson, 58 lat, rok 2016

O MNIE

Zygmunt Pulsson, 39 lat, rok 1997

W latach 80-tych założyłem pierwszy biznes – produkcję lamp oświetleniowych, a potem kolejny – zakład przetwórstwa spożywczego. W 1997 r. nastąpił punkt zwrotny w moim życiu – w wyniku zawału serca przeżyłem śmierć kliniczną. Po opuszczeniu oddziału intensywnej terapii nie wróciłem już do życia takiego, jakie prowadziłem – wróciłem, żeby zacząć żyć swoim przeznaczeniem. Zostałem fizjoterapeutą, terapeutą pracy z ciałem i oddechem, psychofizykiem. Nauki pobierałem zarówno na uniwersytecie, jak i u szamanów. Jeździłem po nie do Australii i Nowej Zelandii.

Jako trener Europejskiego Instytutu Rozwoju Kadr, przez wiele lat prowadziłem kursy rozwoju osobistego i szkolenia motywacyjne dla dużych firm, jednocześnie prowadząc indywidualną praktykę terapeutyczną. Przeszkoliłem setki uczestników na kursach samodoskonalenia i kadry firm, takich jak Bank Pekao, Raiffeisen, WBK, NBP, PZU, Ernst&Young, Pierre Fabre.

Kiedy podczas medytacji w australijskim buszu otrzymałem przekaz o uzdrawiających wibracjach, pół roku później stworzyłem metodę Pulsson Therapy i skonstruowałem do jej prowadzenia PULSSONA – ruchome łóżko na sprężynach do terapii ciała i psychiki, na którym do tej pory przeprowadziłem ponad 9 tysięcy sesji.

Obecnie prowadzę prywatną praktykę terapeutyczną i doradczą, prowadzę programy zdrowotne, szkolenia i warsztaty oraz zajmuję się kształceniem terapeutów metody Pulsson Therapy. Firma Pulsson, którą założyłem, produkuje na podstawie mojego patentu łóżka terapeutyczne PULSSON Ultimate Spire oraz leżanki relaksacyjne PULSSON Golden Sky. Razem z moją ukochaną żoną Krystyną prowadzę w Warszawie Pulsson City Reset, studio szybkiej regeneracji dla ciała i psychiki – pierwsze z serii takich miejsc w najbardziej ruchliwych przestrzeniach miejskich, gdzie z PULSSONA można skorzystać poza moją praktyką.

W utrzymaniu równowagi w życiu bardzo pomagają mi ballady, które napisałem w chwilach połączenia z Duchem. Niosą mądrość prastarych nauk i odpowiedzi na wiele życiowych dylematów. Śpiewam je dla was podczas spektaklu muzycznego „Tańczący z Orłem”.

Wierzę, że jest tylko jedna droga – droga duszy. Kiedy się nią podąża, marzenia spełniają się same.

"Może dusza twa więcej wie, a ty bronisz się, myśląc, że jest inaczej"

− Zygmunt Pulsson

"Marzenia są tęsknotami serca za jakościami, które zna dusza"

− Zygmunt Pulsson

"Istnieje takie miejsce, w którym może wydarzyć się cud. To miejsce twojej osobistej świętej przestrzeni."

− Zygmunt Pulsson

"Jeżeli myślisz, że będziesz szczęśliwy nie docierając do własnej prawdy, to jesteś daleko od prawdy"

− Zygmunt Pulsson

Media i publikacje

– Annales Medicine – Akademia Medyczna w Lublinie
– Artykuły na temat Pulsson Therapy w prasie: Zwierciadło, Mazowiecki Goniec Lokalny
– „Patent na Świry” cz.1 – utwory zebrane i podane z humorem i dystansem do życia
– „Wierny Sobie” – tomik poezji śpiewanej, wydanej pod pseudonimem Whaco
– Gość audycji radiowych Polskiego Radia, poświęconych rozwojowi osobistemu
– Autor tekstów do ponad 100 ballad zawierających nauki i rozwiązania życiowe

Certyfikaty

– Master Practitioner of NLP – The Australasian Institute of NLP – Laureli Blyth
– Mistrz Praktyk NLP – Klub Edukacyjny „Live” – Małgorzata Bojanowska
– Time Line and Hypnotherapy Training – The Australasian Institute of NLP – Laureli Blyth
– Konstelacje Rodzinne Bert Hellinger – Śląskie Centrum Psychosomatyki

– Higher Self Therapy Training – The Australasian Institute of NLP – Laureli Blyth
– Voice Dialogue and The Dance Relationships – Energywork Relationships – dr. Joy Manne – Wlk. Brytania
– Integracja Oddechem – Colin P. Sisson, New Zealand
– Spiral Aura Balancer – Breath Connection – Nemi Nath – Australia

– Studium Naturalnych Metod Leczenia – Medikon Warszawa
– Dyplom Masażysty Drugiego Stopnia – Medikon Warszawa
– Cranio Sacral Therapy – Health Academy Toronto – Bożena Przyjemska
– Aromaterapia – Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne – dr. Władysław  Brud

– Patent RP – Sprzęt terapeutyczny do fizjoterapii i psychoterapii

Nauczyciele

Doc. dr hab. Marek Pilkiewicz – pracownik Zakładu Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej. Wykładowca filozofii Medycyny Dalekiego Wschodu. Specjalista z zakresu terapii metodami naturalnymi.

Dorota Stefańska – wykładowca fizjologii i anatomii ciała w Studium Medikon. Specjalista rehabilitacji i nauczyciel masaży leczniczych i refleksologii, serdeczny dawca w kontakcie z innymi.

Colin P. Sisson – psycholog, twórca i trener Integracji Oddechem – sztuki świadomego oddychania. Autor książek: „Wewnętrzne przebudzenie”, „Podróż w głąb siebie”, „Twoje prawo do bogactwa”. W ramach The Inner Adventures Programmes szkoli Praktyków Integracji Oddechem.

Nemi Nath – terapeutka pracy z oddechem, uzdrowicielka duchowa, nauczycielka jogi. Stworzyła system uzdrawiania i pracy z energią: Spiralne Balansowanie Aury. Jest założycielką i dyrektorem Centrum szkoleniowego „Breathconnection” w Australii.

Martyn Carruthers – mistrz metafory terapeutycznej, twórca terapii Soulwork, nauczyciel NLP i Huny. Prowadzi seminaria pozwalające zintegrować aspekty osobowe człowieka z jego sferą ducha. Szkolenia: Konstelacje rodzinne, Terapia na linii czasu.

Rosa Cat – terapeutka, coach i doradca życiowy. Wrażliwy i czujny obserwator procesu ludzkich zachowań. Odkrywca utajonych scenariuszy i odgrywanych destrukcyjnych ról życiowych.

Dr Joy Manne – dr psychologii buddyjskiej, autorka książki „Terapia duszy”. Dyrektor Szkoły Rozwoju Osobistego i Duchowego w Szwajcarii. Nauczycielka terapii Voice Dialogue. Uważny i cierpliwy obserwator ludzkich dusz.

Dr David Thomson – psycholog, wykładowca akademicki i szaman. Współzałożyciel Instytutu Świętych Kręgów. Prowadzi seminaria na temat zależności w relacjach, przywództwa i sprawnego zarządzania organizacją.

Debra Lynn Katz – socjoterapeutka, zawodowy jasnowidz prowadzący odczyty jasnowidzeniem, doradca i nauczyciel duchowy. Autorka książki „Masz dar”, autor programu telewizyjnego „Parapsychiczny odkrywca”.

David Neenan – prezes firmy „The Neenan Company” (Kolorado). Od kilkunastu lat w Ameryce, Europie i Azji prowadzi seminaria – „Business & You – the working game”, które oparte na zasadach sformułowanych przez Backminstera Fullera zwanego „geniuszem przyjaznym planecie”, pomagają uczestnikom w tworzeniu organizacji uczących się, budowanych za zasadach współpracy nie rywalizacji. David uczy o tym, jak zarabiać pieniądze w twórczy i szczęśliwy sposób.

Marina Sisson –  terapeutka, autorka książek: „Najpiękniejsza ścieżka życia”, „Być, działać, mieć”. W swoich programach autorskich uczy, jak znaleźć własną drogę życia i w prosty sposób mówić o skomplikowanych sprawach.

Mattie Davis Wolfe – psycholog, praktyk uzdrawiania duchowego. Współzałożycielka Instytutu Świętych Kręgów

Laureli Blyth – trener NLP, hipnoterapeutka, dyrektor Australasian Institute of  NLP w Sydney. Prowadzi kursy Hipnozy Ericksonowskiej, szkolenia NLP, Terapii na linii czasu i NLP dla zdrowia.

Małgorzata Bojanowska – trener NLP, promotor i pedagog. Autorka programów edukacyjnych i rozwojowych: Praca z konfliktem, Efektywne strategie, Coaching.

Sławomir Bubicz – psycholog, nauczyciel jogi – założyciel Akademii Hatha Jogi w Warszawie.

Francine Marie – zawodowa jasnowidz i uzdrowicielka. Prowadzi warsztaty rozwoju parapsychicznego w USA, na Karaibach oraz w Europie.

Bert Hellinger – nauczyciel, psychoanalityk, terapeuta pracy z ciałem, terapeuta rodzinny, specjalista w obserwacji dynamiki zachodzącej w pracy grupowej. Twórca terapii ustawień rodzinnych, autor wielu książek m.in.: „Praca nad rodziną”, „Listy terapeutyczne”.